PROJELENDİRME
TOPLANTI SÜRECİ :

Gököz inşaat , Kadıköy , Moda lokasyonunda yaptığımız çalışmalar ve KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ, İstanbul‘un en kıymetli bölgesine yakışır ve uygun mimari çözümler ile hizmet vermektedir. Bölgemiz yapı itibari ile bitişik nizam ve bina yoğunluğu sebebi ile de yenilenme esnasında projelerde en akılcı çözümlerin üretilmesini gerektirmektedir . Bina yenilemeleri yalnızca eski binayı yıkıp yerine yenisini yapmaktan ibaret olmamaktadır. Bu çalışmaların teknik ve mimari olduğu kadar işin psikolojik süreci de bir hayli meşakkatli ilerlemektedir. Bu süreç içerisinde bulunan kat maliklerinin, memnuniyetlerini sağlamak,doğru ve sağlıklı mimari çözümlerle sonuca en güzel şekilde ulaşmak, deneyim ve güven gerektiren bir ekip çalışmasından geçmektedir. Süreçten bahsetmek gerekir ise ;


İNŞAAT SÜRECİ :

Yenilenmesi istenen bina için kat malikleri ile fikir alış verişi yaparak bu konuya olan ilgilerini ve isteklerini tanımlamak ile başlıyoruz. Kat maliklerinin yenilenme konusunda çoğunlukla taraf olması işin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Uygun görüldüğü noktada bina ve tüm detaylar konum, yapılabilirlik durumu için detaylı evraklar hazırlanıp bina teklif süreci için çalışmalara başlanır. Bu noktada kendimize ait mimari ekip , belediye süreçleri ve hukuk süreçlerine hakim kadromuzun olması çok önem arz eder . Gököz inşaat olarak Kadıköy’de yaptığımız yıllardır süre gelen , belediye çalışmalarını , son mevzuatlar ve hukuki süreçler ile iligili gelişmeleri yakından takip etmek , bizleri Kentsel Dönüşüm konusunda deneyim sahibi yapmıştır. Her çalışmamızı kat malikleri ile paylaşıp işin gereği olan en hızlı şekilde binanın son teklifi ve yapılabilirlik konusunu netleştirir. Kat malikleri ile varılan mutabakat çerçevesinde noterde yapılacak kat karşılığı inşaat sözleşme ile binanın yenilenme yetkisi alınır ve süreç başlar. İNŞAAT SÜRECİ : Binanın riskli yapılar raporu için karot alınması, yıkım kararının çıkarılması, belediyeye projelerin sunulması .Bu arada yasa kapsamında belirtilen 2/3 çoğunlukla bir sürece girilmişse burdaki hukuki işler tarafımızdan takip edilir. Bina boşaltılır ve yıkım süreci başlatılır. Yıkımdan sonra zemin etüd çalışmaları yapılarak inşaat ruhsatı çıkartılır,bina yapım sürecine girilir. Bina sakinleri bu esnada malzeme seçimlerini , istekleri doğrultusunda daire planlarındaki özel isteklerini mimari gurbumuzdaki arkadaşlarımızla paylaşırlar.Sözleşmede belirtilen tarihlerde kat irtifakı işlemi gerçekliştirilir,firmaya arsa payı devride bu aşamada gerçekleşir. İnşaat yapım süreci esnasında kat maliklerinin evlerini boşaltmalarından doğan hak mahrumiyet ve taşınma bedelleri anlaşıldığı üzere kendilerine evleri teslim edilene kadar ödenir. İnşaat aşaması hem belediye hem kendimize ait ekibimiz hem de bağımsız yapı denetim firmalarınca her aşaması kontrol edilir. Bina teslimlerinde kat maliklerine evleri anlaşıldığı üzere teslimedilir ve süreç tamamlanır.


TESLİM SÜRECİ :

Yapı sorumluluğu gün gittikçe önem arz etmekte ve ilerleyen yıllarda takip edilmeyen çalışmalar sebebi ile ilk gün yapılan öz veri, iş takibi, teslimat sonrasında ne yazık ki yok olmakta binalar eski hallerinde ki bakımsızlığına dönmektedir. Gelişen hizmet sektöründe yalnızca en kaliteli ve kusursuz imalat ya da ürün teslimi değil ürün hatalı dahi olsa firmanın yaptığı işi takip etme, hizmet devamı ve ilgisi kalite standartlarını belirlemektedir. Gököz İnşaat olarak hizmet verdiğimiz ve teslim ettiğimiz her işi takip etmek adına yapılan her binamızın teknik, bakım, güvenlik, bina bakım garantisi ve garanti kiralama sistemi kurmayı kararlaştırdık. Ortak bir birimden sağlanacak hizmetten her bir bina faydalanacaktır. Adına ŞEHİR EVLERİ dediğimiz bu hizmet birbirinden bağımsız. Moda- Osmanağa -Caferağa lokasyonunda yer alan projelerimizin herbiri için ülkemizde eşi olamayan yaşamı kolaylaştıran bu hizmetten faydalanmaya başlayacaklardır. Amacımız en başından insan ve çözüm odaklı adil ve akılcı bir anlayışla hizmet vererek uzun yıllar içinde yakaladığımız bu güveni yaptığımız her çalışmamızda insanlar ile paylaşmaktır.